Rychlý kontakt: +420 724 266 483

Podlahářství

Dřevěné a laminátové podlahy

Kvalitní, odolná a esteticky působící podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků v interiéru bytě, v kanceláři i ve výrobních a veřejně přístupných prostorách. Výraznou renesanci prožívají především přírodní materiály, vycházející ze dřeva, oblíbený je i korek, pro snadnou údržbu se používá také vinyl a PVC, u nichž je jistě lákavá příznivá cena. Efektně působí správně položené linoleum nebo marmoleum, velkou odolností se vyznačují zejména lité podlahy. Nabízíme svým zákazníkům všechny typy podlah včetně přípravných prací a odborné pokládky.

Výběr podle potřeby

Vhodná volba podlahové krytiny by měla vycházet především z toho, jak bude místnost využívána. Chceme-li instalovat podpodlažní topení, je s tím pochopitelně třeba počítat dopředu a s předstihem zvolit podklad i podlahový materiál tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší. Klasické dřevěné podlahy se staly hitem, je o ně velký zájem, jsou příjemné na dotek, nekloužou, dobře izolují a snadno se také udržují. V případě poškození lze vyměnit jen určitou část a podlaha slouží dál. To samé platí i o moderních plovoucích podlahách, které jsou lehčí, cenově přístupnější a díky laminátovému povrchu velice odolné. Na rozdíl od dlažby nebo linolea není vhodné na plovoucí podlahy používat větší množství vody. Díky kvalitnímu povrchu je ale údržba bezproblémová a v případě potřeby jsme ji schopni v požadovaném rozsahu provést, to platí zejména pro renovace a případné úpravy podle změn v interiéru.

Barev je k dispozici široká paleta

Podlahy už se dávno nedělají jen v přírodním provedení, ačkoli právě motiv světlého nebo tmavšího dřeva patří stále k těm nejžádanějším. Ovšem do moderního bytu lze použít i podlahy s rozmanitě řešeným dekorem, při výběru zákazníkovi rádi pomůžeme a poradíme. Základem pro volbu barvy a vzhledu je množství světla v místnosti spolu s použitým nábytkem, všechno musí dohromady dokonale ladit nebo naopak vytvářet efektní kontrast. V bytech lze podlahovou krytinu vhodně kombinovat i s koberci, na hodně zatěžovaných místech budeme volit podlahové dílce s vysokou odolností proti otěru a odření, které lze pokládat tradičním způsobem nebo přímo lepit na odpovídající podklad.

Vycházíme vždy z nejvyšší kvality

Naše podlahy jsou vyrobeny z toho nejkvalitnějšího řeziva, od firmou ověřených dodavatelů, což zaručuje zákazníkovi trvanlivost, odolnost a dokonalý vzhled podlahy. Položit správně podlahu vyžaduje značné zkušenosti a právě proto nabízíme své služby v nejširší možné komplexní podobě. Podlaha od nás bude dlouho a spolehlivě sloužit.

Podlaha vyžaduje odpovídající podklad

Podkladový materiál, jenž používáme ještě před pokládkou plovoucí nebo dřevěné podlahy je velmi důležitý. I prkna nebo povrch s nivelační stěrkou ještě vykazují často drobné nerovnosti a právě vhodným podkladovým materiálem zajistíme lepší izolační vlastnosti spolu s výrazným utlumením zvuku kroků a dokonalým vyrovnáním plochy. Nejčastěji používáme pásy z pěnového polyesteru, které jsou pružné, nenasakují vlhkost, jsou snadno zpracovatelné, zdravotně i hygienicky nezávadné a prosté jakéhokoli zápachu. Navíc jsou i chemicky odolné a svou pružnost si udrží i po dlouhodobém zatížení. Pro plovoucí podlahy používáme podle potřeby také hobrové nebo OSB desky, které mají zvýšený efekt potlačení hlučnosti kroků, což jistě uvítá zákazník především v obytných místnostech. Tyto desky umožní i značnou úsporu nivelačních a stěrkovacích hmot pro vyrovnání drobných nerovností.

K podlaze patří i nátěr

V nabídce našich služeb samozřejmě najdete i nátěry podlah a podlahových krytin, které výrazně zvýší jejich odolnost a usnadní čištění. Pro lepší ochranu podlahového nátěru doporučujeme používání rohožek, zejména u vchodových dveří, i jemný prach a písek totiž začnou působit jako brusná pasta a mohlo by tak časem dojít k poškození povrchu především na nejexponovanějších místech. Starší podlahu není často nutné vyměnit, zvládneme i renovace spolu s napuštěním a nalakováním podlahy tak, že ji po zásahu ani nepoznáte, bude jako nová! Případně můžeme staré podlaze dodat úplně novou barvu, zdůraznit kresbu dřeva a zatmelit případné nerovnosti.