Rychlý kontakt: +420 724 266 483

Vysokotlaké čištění

ČIŠTĚNÍ POVRCHŮ VYSOKÝM TLAKEM VODY

Pomocí tlakové vody provádíme vysoce efektivní čištění nejrůznějších povrchů. Zpravidla není zapotřebí používat jakýchkoli chemických přídavků, jedná se tedy o ekologicky nezávadnou proceduru, která rychle a opravdu důkladně pomůže povrch zbavit zatvrdlých nečistot, nežádoucích usazenin, zbytků betonu nebo malty, poslouží i k očištění před nátěrem, nebo k běžné údržbě. Čistíme vysokotlakou technikou také střechy, fasády, dlažby i chodníky, zídky, dřevěné ploty, bazény i kovové konstrukce. Tlaková voda snadno a dokonale odstraní veškeré nečistoty včetně mechů, řas či plísní, tato technologie je doporučována také při renovacích a generálních opravách.

Pro lepší vzhled i delší životnost střechy

Dokonale očištěný povrch lze napouštět, natírat nebo opracovávat, bez problému lze provádět řezy či u kovových materiálů sváření, umožní i dokonalé provedení případných oprav. Vysokotlaké čištění je vhodné i pro rekonstrukci mramoru, kameniny i dalších materiálů, které vyžadují při čištění specifický přístup. Čištění střech je po určité době nezbytné, ať už se jedná o kovové střechy s krycím nátěrem nebo o střechy s klasickou krytinou. Průběžné čištění dodá střeše mnohem lepší vzhled a především výrazně pomůže prodloužit její životnost.

Dlažba bývá hodně namáhána

Vůbec nejzatěžovanější a často hodně znečištěnou plochou je zpravidla dlažba, jež musí odolávat nejen podrážkám bot, ale i pneumatikám automobilů a vlivům počasí, negativně na ni působí i prorůstající plevel či mech. Poradíme si s čištěním běžné dlažby a povrchu teras stejně jako s dlažbou zámkovou, vysokotlakou vodou čistíme i beton, pískovec či gumové, tartanové nebo plastové povrchy.

Vysokotlaké čištění se hodí i na dřevo

Metoda čištění tlakovou vodou je velmi vhodná a mimořádně šetrná pro dřevěné povrchy, nedochází totiž při ní k mechanickému otěru a není zapotřebí žádné broušení. Vysoký tlak vody z trysek spolehlivě odstraní plísně, mechy a lišejníky i další organické nečistoty, které by právě na dřevě mohly napáchat velké škody. Dřevo je vynikající a velmi oblíbený materiál, potřebuje však přiměřenou péči, aby nebylo ohroženo povětrnostními vlivy nebo škůdci.

Vodou pod tlakem i proti vandalismu

Nikdo rád nevidí na své zdi, garáži nebo na plotě osobité projevy pouličních sprejerů. Odstranit takové nežádoucí graffiti je navíc poměrně náročné a pracné. Pokud se obrátíte na nás, máme s tímto problémem už značné zkušenosti a vrátíme původní vzhled zdi, fasádě nebo plotu bez poškození a bez nutnosti nákladných oprav. Pomocí speciálních nástavců s rotačními tryskami dokážeme s citem odstranit graffiti z prakticky každého povrchu a nebude tudíž zapotřebí používat agresivních chemických prostředků, ke kterým se většinou postižení majitelé nakonec často uchýlí. Přizpůsobíme díky dlouholetým zkušenostem tlak a technologii čištění tak, aby odstranění bylo účinné a přitom nedošlo k poškození čištěné plochy. Pokud je sprejerovo dílo opravdu odolné, použijeme jen biologicky bez problémů odbouratelné přípravky.

V čem spočívají výhody vysokotlakého čištění?

Vysokotlaké čištění je ohleduplné vůči povrchu a přitom dosahuje maximální účinnosti, na rozdíl od mechanického očištění je čistící efekt pravidelně rozložen a nedochází tak k oslabení některých míst ani k vynechání nebo nedostatečnému vyčištění míst hůře přístupných. Původní povrch tak získá (především u dřeva a kameniny) mnohem lepší vzhled a zvýší se jeho životnost. Pomocí vysokotlakého čištění při použití speciálních trysek umíme vyčistit i vnitřní část betonového potrubí bez rizika mechanického poškození, obnažit zanesené armatury, vyčistit odpadové jímky i odstranit zbytky po stavebních pracích.

Vysokotlakové čištění je četné k dřevěným povrchům, takže při čištění nedochází k jejich poškození, což je výraznou předností proti mechanickému odstraňování nečistot. Vysoká kvalita čištění (včetně nerovných povrchů) spolu s rychlostí a efektivním postupem zaručí dokonalé spojení s použitými nátěrovými hmotami i dalšími stavebními materiály. V případě, že není na místě možnost připojení ke zdroji vody a elektrického proudu, poradíme si pomocí mobilního zásobníku a elektrocentrály, práce tudíž lze provádět i v odlehlých nebo hůře přístupných prostorách. Tlak vody, použitá hlavice i síla paprsku se vždy řídí podle čištěného povrchu a lze ji velmi přesně nastavit, poškození materiálu tedy v žádném případě nehrozí. Dřevo postačí po vyčištění tlakovou vodou nechat vyschnout a je připraveno k impregnaci, napuštění nebo nátěru.