Někteří lidé o sobě tvrdí, nebo se to o nich ví, že mají hroší kůži. Kůže hrocha je velmi silná a odolná vůči pravidelnému máčení v bahně, tím pádem snese mnohem větší zátěž, než pokožka člověka. Přesto se někteří lidé hrochům v jistém slova smyslu podobají, protože provádí operace někdy až obdivuhodné. Provozují outdoorové aktivity v přírodě extrémního rázu – splouvají nebezpečné vodní toky, cestují v poušti, slézají osmitisícovky, a jestliže dojde v jejich domácnosti k havarijní situaci, a je zapotřebí vyčistit kuchyňský odpad pod dřezem, popadnou do ruky kbelík, hadr a kartáč a někdy i bez gumových rukavic demontují sifon a důkladně jej pročistí, jako by se nechumelilo.
Tohle však neplatí pro každého. Jestliže se v domácnosti zanese toaleta a výkaly probublávají na povrch až k okraji keramické mísy, a kolem se šíří nesnesitelný zápach, někomu se může zvednout žaludek. A vyzvracet se mimo záchodovou mísu do kbelíku – to je dokonalá pohroma, protože se zvratky nedají spláchnout a zápach kyseliny chlorovodíkové vyvolává další nutkání na zvracení.
Zanechme raději těchto drsných úvah, které sice mohou mít reálný základ, ale přece jen nejsou nutné. Opravdu ne, a to i tehdy, pokud se vám ucpe záchod v sobotu odpoledne. Nečekejte na pondělní ráno, protože instalatéři udržují havarijní službu každý den, po celý rok, ať je úterý, nebo neděle. Přijedou na zavolání třeba na Štědrý den, což samozřejmě nikomu nepřejeme, ale stát se to může a není to vyloučeno.
Jestliže tedy nemáte hroší kůži, a jste velmi citliví na zápach nebo i na pohled černého bakteriálního slizu pod umyvadlem v sifonu, neváhejte přivolat na pomoc odborníky. Dopřejte si raději něco dobrého k snědku a v poklidu vyčkejte příjezd havarijní služby, která většinou dorazí do hodiny. A samotného čištění odpadů se samozřejmě nemusíte přímo účastnit.