Každý člověk se musí uživit, je-li toho pochopitelně schopen, není-li tedy invalidní, přestárlý nebo jinak práce neschopný. Každý si má vydělat tolik peněz, aby v praktickém životě dokázal obstát. A je v podstatě jedno, jakým způsobem si bude vydělávat, co bude dělat a zda se nechá zaměstnat nebo se stane raději soukromým podnikatelem. Všechno má svá pro a proti a každý nechť si tedy vybere takovou výdělečnou činnost, jakou zvládne a jaká mu bude co nejvíce vyhovovat.
Někdo se tedy stane podnikatelem. Obvykle mu na tom imponuje skutečnost, že rozhoduje sám o svém osudu a není po příjmové stránce závislý na tom, co mu jeho zaměstnavatel ze zisku firmy dá. A je jasné, že je v těchto ohledech soukromé podnikání lepší než nějaký ten zaměstnanecký poměr.
Ale všechno má svůj rub i líc. A rubovou stránkou podnikání je skutečnost, že je tu kromě oněch zmíněných pozitiv jisté i to, že tu lidem scházejí mnohé jistoty. Ten, kdo podniká, tak musí zvládat všechno sám a musí doufat, že mu jeho práce přinese žádoucí zisky, díky kterým se mu vyplatí nadále podnikat, díky čemu se mu podaří udržet podnik v chodu a bude mít z čeho žít.
Ale někdy se ani přes usilovnou snahu dost peněz nevydělá. A pak to může zachránit často jenom podnikatelská půjčka. A protože na tom mnozí podnikatelé žádající o půjčku nejsou dokonale, pak si upřesněme, že dostupná a dost výhodná půjčka. A taková není určitě každá.
Podnikatelům mnohdy pomůže v tíživé finanční situaci už jenom hypotéka bez doložení příjmu, která má tu přednost, že ji dostanou všichni, kdo se za ni mohou zaručit nemovitostí. Taková hypotéka je totiž jako dělaná pro nedokonalé žadatele z řad podnikatelů, jimž by někde v bance neposkytli ani korunu kvůli nedostačujícím příjmům a záznamům v registrech dlužníků.
Kdo si vezme nebankovní hypotéku, dostane peníze pomalu hned, a to za podmínek, jež mu umožní dát si své záležitosti do pořádku.